Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z globalnych problemów w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Nasze województwa nie są dostosowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost liczby samochodów na polskich drogach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także poprawi całokształt gospodarki miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.