Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/opieka-poloznej

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje ogrom radości, niemniej jednak również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort i solidne samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.