Jak rozwija się Kraków

Wśród licznych stolic województw w kraju, Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i rozrywki, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się miastem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w ostatnich latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Korzystne transformacje w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu ostatniego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest duża. Bardzo wsparły rząd w tej materii dotacje EU, z których miasto chętnie czerpie. Dynamiczne działanie w obszarze pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska rozwinęła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe inwestycje są niewidoczne dla zwykłego obywatela. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Najczęściej pomijamy nie związane z nami fakty. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w mieście zbyt mało się dzieje. Tymczasem miasto zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, budowie i modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, które umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się też pod kątem opcji konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. takie miejsca inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych plany nie obejmują jedynie samego centrum Krakowa, ale również są związane z całym województwem . Z tej przyczyny zamiast użalać się tylko zobaczyć zmiany w które obrodził Kraków.
Następne lata – o ile uda się zachowania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski program